Deň vojnových veteránov 2015

11. november sa okolo celého sveta oslavuje ako Deň vojnových veteránov. Táto tradícia je založená na oficiálnom ukončení prvej svetovej vojny, kedy boli boje zastavené v 11. deň 11. mesiaca o 11:00 (v roku 1918).

Dnes si na padlých vojakov všetkých vojen spomíname nosením makových kvetov, keďže boli jediné, ktoré dokázali zakvitnúť na vojnou zdevastovaných bojiskách. Papierové maky sa predávajú za dobrovoľný príspevok, ktorý ďalej putuje vojnovým veteránom a ich rodinám. Vo Veľkej Británie a ďalších krajinách 11. novembra o 11:00 tiež tradične majú dve minúty ticha ako spomienku na obetu padlých vojakov. 

Na našej školskej recepcii budeme v týždni od 9.-13.11. predávať papierové maky, náramky, brošne a nálepky za dobrovoľný príspevok. Celá zbierka poputuje organizácii Poppy Appeal. 


Kalendár

Novinky

LETNÉ PRÁZDNINY

30. august - Úvodný deň pre nových žiakov Y2

2. september - Začiatok šk. roka o 8:30