back

Pancake day

25.02.2020 / share

Deň palaciniek – inak Fašiangový utorok, je festival oslavovaný v krajinách na celom svete. Naši študenti a triedni učitelia Y3P, Y4H a Y4M sa do tohtoročných osláv zapojili vo veľkom štýle.

Deň palaciniek – inak Fašiangový utorok, je festival oslavovaný v krajinách na celom svete. Naši študenti a triedni učitelia Y3P, Y4H a Y4M sa do tohtoročných osláv zapojili vo veľkom štýle. Najskôr sa naučili niekoľko zaujímavých faktov o význame tohto špeciálneho dňa ako aj to, že je to posledná šanca spraviť si hostinu pred pôstom a taktiež že v Nemecku tento deň nazývajú Fastnach, vo Francúzsku Mardi Gras a na Islande, Sprengidagur. Po krátkom brainstormingu a výučbe sa naši žiaci konečne dostali k tej najobľúbenejšej časti dňa – k samotnej výrobe palaciniek. Veľké ďakujem patrí našej CIS kuchyni, ktorá nám poskytla potrebné ingrediencie a taktiež všetkým, ktorý prispeli svojim časom a dobrou náladou. Bol to ten najsladší školský deň!

More articles

07.03.2020

Oznam vedenia školy

Oznam vedenia školy Cambridge International School v súvislosti s výskytom Koronavírusu COVID-19 u rodinného príslušníka detí navštevujúcich naše školské zariadenie.

10.02.2020

Valentine´s day Assembly of 11P

Aj tento rok sa o Valentínske Assembly postarala trieda Ms Joceline, ktorá nám predviedla originálne predstavenie a vlastné spracovanie príbehu Rómea a Júlie.

25.01.2020

New Year's Floorball Tournament

Náš Novoročný Florbalový turnaj, ktorý sa konal 25. Januára 2020, mal tento rok skvelú účasť. Všetky deti, rodičia aj učitelia boli motivovaní priniesť do hry čo najviac, aby sa ich tím stal víťažným.

23.01.2020

Hviezdoslavov Kubín

Tradície, minulosť a ich udržiavanie! Literárnou tradíciou na Slovensku je aj recitačná súťaž v prednese prózy a poézie s názvom Hviezdoslavov Kubín.